Wirówka przeznaczona jest do odsączania soku z kiszonej kapusty.

 

           Dzięki zastosowanej w urządzeniu płynnej regulacji obrotów można również odsączać między innymi owoce, warzywa lub gotowane grzyby.

 

           Główną zaletą wirówki do odsączania kapusty jest szybkość jej działania. Dokładnie i w błyskawicznym tempie odwirowuje soki z produktów.

 

Wirówka składa się z następujących części podstawowych:

 

           Wirówka do odsączania kapusty została wyposażona w sterownik czasowy, za pomocą którego Operator może nastawić żądany czas wirowania właściwy dla danego procesu technologicznego.

 

           Urządzenie posiada też szereg licznych zabezpieczeń chroniących Użytkownika przed elementami ruchomymi podczas pracy wirówki.

           Wilk masarski przeznaczony jest do rozdrabniania wszelkiego rodzaju mięs, w zależności od rodzaju zastosowanych sit i szarpaków, można uzyskać odpowiednią gradację.

 

           Mięso dostarczone do misy załadowczej trafia na podajnik ślimakowy, który podaje je poprzez gardziel do zespołów tnących. Pod ciśnieniem wywołanym przez podajnik ślimakowy mięso jest poddawane dalszej obróbce przy pomocy zespołu tnącego, składającego się z noży, siatek i pierścieni regulujących, wykonanych z wysokogatunkowej stali.

 

           Gardziel urządzenia umożliwia montaż pięciu narzędzi tnąco-rozdrabniających.
Standardowo wilk masarski wyposażony jest w zespół noży czteroskrzydełkowych.
W przypadku potrzeby przeprowadzenia szczególnych procesów technologicznych istnieje możliwość doposażenia urządzenia w noże trzy lub dwuskrzydełkowe.
Urządzenie posiada solidny korpus, na którym wsparta jest misa załadowcza.
Gardziel wilka, lej zasypowy oraz osady łożysk stanowią integralną całość, wykonaną z jednolitego odlewu ze stali nierdzewnej.

 

           Mocne silniki wilka masarskiego, w zależności od konfiguracji, pozwalają na zastosowanie separatorów kości, jak i mielenie zamrożonego mięsa.
Układ napędowy oparty jest na przekładni walcowej, a w celu obniżenia hałasu urządzenia przełożenie napędu odbywa się dzięki pasom klinowym.

 

           W konstrukcji wilka wyeliminowano występujące krawędzie i trudno dostępne wnęki zapewniając łatwe jego czyszczenie.

 

           Mając na uwadze ochronę Użytkownika, maszyna została wyposażona w specjalnie zaprojektowany system zabezpieczeń zapewniający bezpieczną pracę.

 

           Najwyższa jakość wykonania każdego elementu składowego daje gwarancję niezawodnej pracy wilka masarskiego.

 

           Masownicę próżniową stosuje się w zakładach przetwórstwa mięsnego do masowania, uszlachetniania wszelkich gatunków mięs. Masownice próżniowe pozwalają na bardzo skuteczne uelastycznienie dowolnych wyrobów mięsnych bez niszczenia ich struktury oraz uwalniania białka miofibrylarnego.

 

          Proces masowania mięsa odbywa się w hermetycznym bębnie przez osypywanie grawitacyjne. Dzięki spiralnemu układowi mieszadeł masowany wsad płynnie krąży w bębnie od dekla do dennicy i z powrotem. Proces wyładunku odbywa się automatycznie – funkcja obrotów bębna w przeciwnym kierunku.

 

          W masownicy próżniowej zastosowano rozwiązania umożliwiające otrzymanie wysokiej jakości wyrobów wędliniarskich z każdego wsadu mięsa. Wszystkie parametry procesu technologicznego, takie jak kierunek i prędkość obrotów bębna, czas trwania poszczególnych cykli, czas włączenia i wyłączenia, czy podciśnienie w komorze masowania kontrolowane i sterowane są przez sterownik Mikster MCM-023.

 

          Cały cykl masowania i wszystkie operacje z tym związane można zaprogramować z dużą dokładnością. Raz dobrane parametry pracy można odtwarzać wiele razy (50 różnych programów), a w razie potrzeby każdą operację i parametr można w dowolnej chwili zmieniać za pomocą przycisków na pulpicie sterowniczym.

 

          Specjalnie dobrany kształt mieszadeł zwiększa dokładność i równomierność masowania. Łopaty te nie tylko masują, ale również delikatnie mieszają mięso.

 

          Urządzenia stworzone specjalnie dla mniejszym zakładów, ceniących sobie oszczędność miejsca oraz prostotę obsługi. Specjalna konstrukcja maszyny pozwala na załadunek przetwarzanego surowca na poziomie 75% całkowitej pojemności bębna.

 

          Po zakończonym procesie masowania wyładunek następuje poprzez stopniowe przechylenie bębna, co ułatwia odbieranie takiej ilości surowca jaka jest aktualnie potrzebna. Ruchomy bęben pozwala ponadto na bardzo łatwe utrzymanie urządzenia w czystości, pozwala to zaoszczędzić czas użytkowników.